Hakkımızda

"PARTHENİA"dan Bartın'a dönüşen adın kaynağı "PARTHENİOS"dur.Bartın Irmağının antik çağdaki adı olan Parthenios;Yunan mitolojisinde,Tanrıların Babası OKENAUS'un çocukları olan yüzlerce tanrıdan birisi ve "Sular Tanrısı" dır."Sular İlahı veya Muhteşem Akan Su" anlamlarına gelir.Bir başka anlamı da Genç Kızlar için Koro Türküleri "…Genç Bakire" ise, Tanrıça Athena'nın bir sıfatı…

Antik çağda Parthenios adı verilen Bartın Irmağının kenarında kurulan Bartın Kentinin PARTHENİA adıyla anıldığı ve zamanla Bartın'a dönüştüğü yazılı kaynaklardan anlaşılmaktadır.

Parthenios Restoran olarak bugüne değin, bir çok insanın mutlu anlarında yanlarında olduk. Tecrübelerimizle, herkesin bir ömür gülümseyerek hatırlayacakları anlarında özveri ile en iyi hizmeti sunmaya çalıştık. 1000 kişilik açık alan ve 350 kişilik kapalı alanımız ile, düğün, nişan, kına, iftar ve yemek organizasyonları, mezuniyet baloları ve daha birçok organizasyonda, zengin menülerimiz ve misafirperverliğimizle ev sahipliği yaptık. Bizimle iletişime geçerek ve Bartın Irmağı'nın yanı başındaki eşsiz cennetimizi görerek, kalitemizi sizlerede kanıtlamamıza, Bartın'da ki düğün salonları ile aramızda tercihinizi kolaylaştırmamıza izin verin.

Etkinliklerinizde, alanın süslenmesi, kamera, fotoğraf, dev ekran slayt gösterisi, orkestra ve tercihiniz doğrultusunda kendi kuyumuzda hazırlanan kuyu kebabı, Bartın yöresel yemekleri ve dilediğiniz tüm ikram çeşitleri gibi detaylarının tamamıyla biz ilgileniyoruz ve size sadece misafirlerinize "Hoşgeldin, Güle Güle" demek kalıyor.

Sevdiklerinizle paylaşacağınız özel bir gün için bizlerden detaylı bilgi alabilirsiniz.